Strona główna

Aktualności

13.12.2019 -- Lista geodetów uprawnionych aktualizowana będzie na bieżąco

Z wykorzystaniem rejestru PESEL wprowadziliśmy automatyczną aktualizację wykazu geodetów uprawnionych. Rejestr geodetów jest dostępny na stronie http://www.gugik.gov.pl/uprawnienia-zawodowe/znajdz-geodete. Można w nim wyszukiwać konkretnego geodetę lub pobrać pełny wykaz wszystkich aktywnych geodetów.

Czytaj więcej o 13.12.2019 -- Lista geodetów uprawnionych aktualizowana będzie na bieżąco

13.12.2019 -- Oprogramowanie EWOPIS zintegrowane z rejestrem PESEL

GEOBID w oprogramowaniu EWOPIS uruchomił dzisiaj możliwość komunikacji z rejestrem PESEL z wykorzystaniem z interfejsu udostępnionego przez GUGiK 25 października 2019 r. Do skorzystania z funkcjonalności, oprócz odpowiedniego oprogramowania, potrzebny jest certyfikat oraz login i hasło dla poszczególnych użytkowników w powiatach. Dane dostępowe można uzyskać w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii po wypełnieniu odpowiedniego wniosku.

Czytaj więcej o 13.12.2019 -- Oprogramowanie EWOPIS zintegrowane z rejestrem PESEL

12.12.2019 -- Informacje o komunikacji systemów EGiB z PESEL dostępne w www.geoportal.gov.pl

W serwisie www.geoportal.gov.pl dodano nową warstwę „Komunikacja systemu EGiB z PESEL”. Znajduje się w sekcji Specjalistyczne informacje geodezyjne1 , w grupie warstw „Stan informatyzacji powiatów”. Prezentowane są w niej informacje o powiatach, które korzystają już z nowej usługi pozwalającej na komunikację powiatowych systemów EGiB z rejestrem PESEL. Aktualnie są to powiaty miński i koszaliński oraz miasto Chełm.

Czytaj więcej o 12.12.2019 -- Informacje o komunikacji systemów EGiB z PESEL dostępne w www.geoportal.gov.pl

12.12.2019 -- Szkicowanie w serwisie www.geoportal.gov.pl

W serwisie www.geoportal.gov.pl dodana została funkcjonalność Szkicowanie.Dostęp do funkcjonalności uruchamiany jest przez ikonę ołówka w menu narzędziowym, jak przedstawiono to na poniższym rysunku.

Czytaj więcej o 12.12.2019 -- Szkicowanie w serwisie www.geoportal.gov.pl

Na skróty

Partnerzy