Strona główna

Aktualności

19.07.2019 -- W lubelskiem wszystkie powiaty udostępniają informacje o uzbrojeniu terenu

Lubelskie to drugie po podlaskim województwo, w którym wszystkie powiaty udostępniają już informację o sieciach uzbrojenia terenu w ramach zintegrowanej usługi WMS - Krajowa Integracja Uzbrojenia Terenu (KIUT).

Czytaj więcej o 19.07.2019 -- W lubelskiem wszystkie powiaty udostępniają informacje o uzbrojeniu terenu

19.07.2019 -- Łódzkie – trzecie województwo ze wszystkimi powiatami korzystającymi z EKW

Łódzkie to trzecie województwo po podkarpackim i lubelskim, w którym wszystkie powiaty korzystają już z bezpośredniej komunikacji między powiatowymi systemami EGiB i Elektroniczną Księgą Wieczystą. O korzyściach płynących z takiej komunikacji GUGiK informował już 4 kwietnia 2019 r.

Czytaj więcej o 19.07.2019 -- Łódzkie – trzecie województwo ze wszystkimi powiatami korzystającymi z EKW

18.07.2019 -- Propozycje usprawniające realizację prac geodezyjnych i kartograficznych zaakceptowane przez Stały Komitet Rady Ministrów

Otwieranie danych geodezyjnych zaproponowane w nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego zostało zaakceptowane przez Stały Komitet Rady Ministrów. Propozycje usprawniające realizację prac geodezyjnych i kartograficznych może znacząco przyspieszyć proces budowlany . Zmniejszą się obciążenia biurokratyczne występujące w procesie prowadzenia tych prac. Zmiany umożliwią lepszą organizację prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Czytaj więcej o 18.07.2019 -- Propozycje usprawniające realizację prac geodezyjnych i kartograficznych zaakceptowane przez Stały Komitet Rady Ministrów

18.07.2019 -- Rosną statystyki wykorzystania komunikacji powiatowych systemów EGiB z EKW

Każdego dnia notujemy już ok. 1500 zapytań z powiatowych systemów EGiB kierowanych do EKW.

Czytaj więcej o 18.07.2019 -- Rosną statystyki wykorzystania komunikacji powiatowych systemów EGiB z EKW

Na skróty

Partnerzy