Strona główna

Aktualności

27.03.2020 -- Nowy film instruktażowy o Geoportalu

W serwisie YouTube na kanale Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii udostępniliśmy film instruktażowy prezentujący funkcjonalność serwisu www.geoportal.gov.pl pozwalającą na przeglądanie ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranego obszaru.

Czytaj więcej o 27.03.2020 -- Nowy film instruktażowy o Geoportalu

27.03.2020 -- Główne zbiorniki wód podziemnych w Geoportalu

W serwisie www.geoportal.gov.pl dodaliśmy nową warstwę „Główne Zbiorniki Wód Podziemnych”. To uzupełnienie udostępnianych poprzednio w Geoportalu danych z Państwowego Instytutu Geologicznego. Nowa warstwa jest domyślnie wyłączona, aby ją włączyć należy w drzewku warstw rozwinąć grupę „Dane innych instytucji”, a następnie podgrupę „Państwowy Instytut Geologiczny”.

Czytaj więcej o 27.03.2020 -- Główne zbiorniki wód podziemnych w Geoportalu

25.03.2020 -- Konkurs na opracowanie witryny internetowej

Ogłosiliśmy konkurs na opracowanie witryny internetowej przeznaczonej do przeglądania na urządzeniach mobilnych, wykorzystującej w maksymalnym stopniu funkcjonalności podstawowych usług danych przestrzennych udostępnianych przez GUGiK. Wykaz tych usług jest publikowany w dokumencie dostępnym na stronie  www.geoportal.gov.pl  w pozycji „O Geoportalu/Materiały do pobrania”.

Czytaj więcej o 25.03.2020 -- Konkurs na opracowanie witryny internetowej

25.03.2020 -- Przybywa powiatów komunikujących się z rejestrem REGON

Już ponad połowa powiatów ma możliwość korzystania z komunikacji między powiatowymi systemami do prowadzenia EGiB i rejestrem REGON. Komunikacja odbywa się częściowo z wykorzystaniem własnych interfejsów oprogramowania EGiB (Geobid, Comarch), a częściowo z wykorzystaniem interfejsu udostępnionego przez GUGiK (pozostałe firmy).

Czytaj więcej o 25.03.2020 -- Przybywa powiatów komunikujących się z rejestrem REGON

Na skróty

Partnerzy