Strona główna

Aktualności

21.02.2020 -- Pełna gotowość do egzaminów na uprawnienia zawodowe

Przeprowadziliśmy dzisiaj ostatnią z prób testów elektronicznych przed pierwszą sesją egzaminów na uprawnienia zawodowe prowadzonych zgodnie z nowym rozporządzeniem . Część ogólna egzaminu pisemnego będzie odtąd realizowana z zastosowaniem technik komputerowych. Test rozwiązywali dzisiaj pracownicy Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Wszystko przebiegło sprawnie i jesteśmy gotowi do pierwszej sesji egzaminacyjnej, która odbędzie się 25 – 28 lutego 2020 r.

Czytaj więcej o 21.02.2020 -- Pełna gotowość do egzaminów na uprawnienia zawodowe

20.02.2020 -- Wybieramy „Najlepszy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej szczebla powiatowego w roku 2019” – dotąd tylko na połowę z nich zagłosowano

Plebiscyt zbliża się do końca, a połowa Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej szczebla powiatowego nie otrzymała ani jednego głosu. Czy jest aż tak źle? Czy może informacja o plebiscycie się nie przebiła w obliczu spraw związanych z procedowaniem nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne?

Czytaj więcej o 20.02.2020 -- Wybieramy „Najlepszy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej szczebla powiatowego w roku 2019” – dotąd tylko na połowę z nich zagłosowano

19.02.2020 -- Już ponad połowa powiatów komunikuje się z rejestrem PESEL

Z komunikacji powiatowych systemów do prowadzenia EGiB z rejestrem PESEL, wykorzystującej szynę usług ZSIN, korzysta już ponad 190 powiatów, tj. ponad 50 % powiatów.

Czytaj więcej o 19.02.2020 -- Już ponad połowa powiatów komunikuje się z rejestrem PESEL

19.02.2020 -- Zostań trenerem Geoportalu

Ogłaszamy nabór na szkolenie dla trenerów praktycznego wykorzystania serwisu www.geoportal.gov.pl. Warunkiem zakwalifikowania do bezpłatnego cyklu warsztatów jest podstawowa znajomość Geoportalu i zobowiązanie do przeszkolenia, po ukończeniu kursu, co najmniej 20 osób.

Każdy uczestnik programu trenerskiego przejdzie kurs przygotowujący go do eksperckiego przekazywania wiedzy o możliwościach wykorzystania Geoportalu. Oprócz certyfikatu na zakończenie otrzyma również komplet materiałów szkoleniowych oraz będzie miał ciągłe wsparcie ze strony Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii w zakresie możliwości wykorzystania Geoportalu.

Czytaj więcej o 19.02.2020 -- Zostań trenerem Geoportalu

Na skróty

Partnerzy