Strona główna

Aktualności

22.05.2019 -- W Geoportalu dane PRG do pobrania dla każdego

W serwisie www.geoportal.gov.pl w grupie warstw „Dane do pobrania” dodano nową warstwę „Państwowy Rejestr Granic”, która oferuje możliwość pobrania wojewódzkich paczek danych z granicami administracyjnymi. Paczka danych zawiera spakowane pliki SHP (ShapeFile) dla województwa, powiatów, gmin, jednostek ewidencyjnych i obrębów.

Dane są dostępne bez żadnych ograniczeń dla wszystkich użytkowników. Aby pobrać dane należy przy włączonej widoczności niniejszej warstwy kliknąć w obszarze wybranego województwa, a następnie na link umożliwiający pobranie pliku.

Czytaj więcej o 22.05.2019 -- W Geoportalu dane PRG do pobrania dla każdego

21.05.2019 -- Budynki z projektu CAPAP opublikowane w Miejskim Systemie Informacji Przestrzennej miasta Kraków

Miasto Kraków przedstawiło bardzo dobry przykład wykorzystania otwartych danych przestrzennych publikując w Miejskim Systemie Informacji Przestrzennej trójwymiarowe modele budynków opracowane w ramach projektu CAPAP prowadzonego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

Przypominamy, że każdy może pobrać Modele 3D budynków do dowolnego wykorzystania korzystając z serwisu http://mapy.geoportal.gov.pl.  Dla 10 województw dostępne są dane w standardzie LOD2, a dla pozostałych sześciu w standardzie LOD1.

Czytaj więcej o 21.05.2019 -- Budynki z projektu CAPAP opublikowane w Miejskim Systemie Informacji Przestrzennej miasta Kraków

20.05.2019 -- Małopolska Prezydencja EZD – spotkanie w Tyńcu

„NIE MA PRZYSZŁOŚCI BEZ PRZESZŁOŚCI” – pod takim hasłem w opactwie Benedyktynów w Tyńcu odbywa się tegoroczne spotkanie urzędów wojewódzkich w ramach Prezydencji Elektronicznego Zarządzania Dokumentami. Główny Urząd Geodezji i Kartografii reprezentuje na nim Dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach Rafał Władziński, który przedstawia „Wykorzystanie danych przestrzennych w administracji publicznej”. W spotkaniu organizowanym przez Małopolski Urząd Wojewódzki biorą udział przedstawiciele ministerstw i urzędów centralnych aktywnie kształtujących usprawnienia w administracji w oparciu o systemy informatyczne.

Czytaj więcej o 20.05.2019 -- Małopolska Prezydencja EZD – spotkanie w Tyńcu

20.05.2019 -- Usługa ULDK z nowymi funkcjami

Od 20 maja 2019 r. usługa do lokalizacji działek ewidencyjnych ULDK została wyposażona w nowy interfejs oraz dodatkową funkcjonalność. W nowym interfejsie dotychczasowe funkcje lokalizacji działki przez identyfikator i współrzędne realizowane są przez zapytania GetParcelById oraz GetParcelByXY.

Czytaj więcej o 20.05.2019 -- Usługa ULDK z nowymi funkcjami

Na skróty

Partnerzy