Aktualności

Lista stron

Aktualizacja ortofotomapy dla Częstochowy

19.06.2018 r.Dzisiaj w GEOPORTALU opublikowaliśmy zaktualizowane (2017 r.) arkusze ortofotomapy dla Częstochowy. Dostępnych jest 47 nowych arkuszy ortofotomapy o łącznej powierzchni 239,6 km² i rozdzielczości piksela 5 cm.

Czytaj więcej...o artykule Aktualizacja ortofotomapy dla Częstochowy

XLIII Rajd Geodetów pod honorowym patronatem Głównego Geodety Kraju zakończony

Podczas uroczystego zakończenia rajdu Główny Geodeta Kraju Waldemar Izdebski wręczył ufundowany przez GUGiK puchar zwycięskiej drużynie „Piąta T.G.” Nagrodzeni zostali też najlepsi w poszczególnych dyscyplinach i rozgrywkach indywidualnych. Organizatorem rajdu był warszawski oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Czytaj więcej...o artykule XLIII Rajd Geodetów pod honorowym patronatem Głównego Geodety Kraju zakończony

XV Podlaskie Forum GIS z udziałem GGK Waldemara Izdebskiego

Tegoroczne XV już Podlaskie Forum GIS odbywa się 14 i 15 czerwca w Białowieży pod honorowym patronatem Głównego Geodety Kraju. Prezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii Waldemar Izdebski spotkał się z jego uczestnikami podczas jednego z wydarzeń forum toczącego się pod hasłem „Systemy Informacji Przestrzennej – kierunki rozwoju”.

Czytaj więcej...o artykule XV Podlaskie Forum GIS z udziałem GGK Waldemara Izdebskiego

RODO - Wypełnienie obowiązku informacyjnego

25 maja 2018 roku wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO). W związku z tym informujemy Państwa, że Główny Urząd Geodezji i Kartografii będzie przetwarzał dane zgodnie z ww. Rozporządzeniem.

Czytaj więcej...o artykule RODO - Wypełnienie obowiązku informacyjnego

Główny Geodeta Kraju Waldemar Izdebski na posiedzeniu kierownictwa Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

Pierwsze posiedzenie kierownictwa Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju z udziałem nowego Głównego Geodety Kraju Waldemara Izdebskiego odbyło się 14 czerwca 2018 r. Dołączającego do tego grona Prezesa GUGiK powitał Minister Jerzy Kwieciński.

Czytaj więcej...o artykule Główny Geodeta Kraju Waldemar Izdebski na posiedzeniu kierownictwa Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

Główny Geodeta Kraju Waldemar Izdebski otworzył konferencję „PROWADZENIE I AKTUALIZACJA REJESTRÓW PUBLICZNYCH"

Konferencja pod honorowym patronatem Głównego Geodety Kraju rozpoczęła się 13 czerwca 2018 r. w Ustroniu. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Geodetów Polskich Zarząd Główny w Warszawie i Oddział w Katowicach oraz Ośrodek Szkolenia Geodetów i Kartografów SGP.

Czytaj więcej...o artykule Główny Geodeta Kraju Waldemar Izdebski otworzył konferencję „PROWADZENIE I AKTUALIZACJA REJESTRÓW PUBLICZNYCH"

Nominacja dla Głównego Geodety Kraju Waldemara Izdebskiego

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński wręczył dzisiaj Waldemarowi Izdebskiemu nominację na Głównego Geodetę Kraju. Nowy Prezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii podarował ministrowi przy tej okazji książkę swojego autorstwa zatytułowaną „Dobre praktyki udziału gmin i powiatów w tworzeniu infrastruktury danych przestrzennych w Polsce”.

Czytaj więcej...o artykule Nominacja dla Głównego Geodety Kraju Waldemara Izdebskiego

Waldemar Izdebski Głównym Geodetą Kraju

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki 7 czerwca 2018 r. powołał Waldemara Izdebskiego na stanowisko Głównego Geodety Kraju, Prezesa Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Jednocześnie zwolnił z pełnienia obowiązków Głównego Geodety Kraju Marcina Wójtowicza, który pozostaje na stanowisku Dyrektora Generalnego GUGiK.

Czytaj więcej...o artykule Waldemar Izdebski Głównym Geodetą Kraju

GUGiK na pikniku rodzinnym w ogrodach KPRM

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera 3 czerwca 2018 r. odbył się piknik, na który GUGiK wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju przygotował stoisko pokazujące między innymi realizowane przez nas projekty. Atrakcje przygotowane przez nas dla dzieci osobiście wypróbował Premier Mateusz Morawiecki, który sprawdzał jak działa nasza multimedialna piaskownica.

Czytaj więcej...o artykule GUGiK na pikniku rodzinnym w ogrodach KPRM

Konkurs na wybór partnera do realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER)

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłasza otwarty konkurs na wybór partnera do realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2010, Oś II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”, działanie 2.19 „Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych i planowania przestrzennego”.

Czytaj więcej...o artykule Konkurs na wybór partnera do realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER)