Aktualności

Lista stron

IIP na konferencji Banku Światowego

W dniach 20-24 br. marca Bank Światowy w swojej siedzibie w Waszyngtonie, zorganizował konferencję poświęconą zagadnieniom związanym z wykorzystaniem informacją przestrzennej w szerokim znaczeniu tego pojęcia w przeciwdziałaniu przyczynom biedy "Land and Poverty Conference 2017: Responsible Land Governance—Towards an Evidence-Based Approach".Tegoroczna edycja przyciągnęła szerokie grono ekspertów z ponad 130 krajów z całego świata.

Czytaj więcej...o artykule IIP na konferencji Banku Światowego

Główny Urząd Geodezji i Kartografii szkoli z produktów Projektu enviDMS

W dniach 10-11 kwietnia 2017 r. odbyły się szkolenia z wykorzystania oraz praktycznego zastosowania kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowych map hydrograficznych opracowanych w ramach Projektu enviDMS.

Czytaj więcej...o artykule Główny Urząd Geodezji i Kartografii szkoli z produktów Projektu enviDMS

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wśród Liderów otwartości danych na portalu danepubliczne.gov.pl

Główny Urząd Geodezji i Kartografii jednym z pierwszych urzędów, który zapewnił dostęp do danych na najwyższym poziomie otwartości w 5-stopniowej skali. Udostępnione zostały dane z Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych w formacie RDF

Czytaj więcej...o artykule Główny Urząd Geodezji i Kartografii wśród Liderów otwartości danych na portalu danepubliczne.gov.pl

Konferencja kończąca projekt enviDMS

28 marca 2017 r. odbyła się konferencja kończąca projekt “Model bazy danych przestrzennych dotyczących środowiska przyrodniczego wraz z systemem zarządzania w aspekcie kartograficznych opracowań tematycznych” (enviDMS), w której wzięło udział około 130 uczestników. Celem konferencji było podsumowanie działań zrealizowanych w ramach projektu oraz przedstawienie głównych produktów projektu.

Czytaj więcej...o artykule Konferencja kończąca projekt enviDMS

Szkolenia enviDMS

Główny Geodeta Kraju uprzejmie zaprasza na szkolenia z wykorzystania oraz praktycznego zastosowania kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowych map hydrograficznych opracowanych w ramach Projektu enviDMS.

Czytaj więcej...o artykule Szkolenia enviDMS

Spotkanie Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej

W dniu 15 marca br. odbyło się spotkanie Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii, które miało charakter roboczej dyskusji dotyczącej organizacji pracy, podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz ustaleniu oczekiwań.

Czytaj więcej...o artykule Spotkanie Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej

Narada GGK z Geodetami Województw

W dniu 14 marca 2017 r. odbyło się spotkanie Głównego Geodety Kraju z Geodetami Województw oraz przedstawicielami Urzędów Marszałkowskich.

Czytaj więcej...o artykule Narada GGK z Geodetami Województw

enviDMS na Akademii Kartografii i Geoinformatyki

Główny Urząd Geodezji i Kartografii zaprasza do wzięcia udziału w konferencji podsumowującej projekt „Model bazy danych przestrzennych dotyczących środowiska przyrodniczego wraz z systemem zarządzania w aspekcie kartograficznych opracowań tematycznych” (enviDMS), która odbędzie się w dniu 28 marca br. w Hotelu im. Jana Pawła II, przy ulicy św. Idziego 2 we Wrocławiu.

Czytaj więcej...o artykule enviDMS na Akademii Kartografii i Geoinformatyki

Grażyna Kierznowska p.o. GGK

Z dniem 14 stycznia 2017 r. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, powierzyła pełnienie obowiązków Głównego Geodety Kraju p. Grażynie Kierznowskiej – pełniącej do tej pory obowiązki Zastępcy Głównego Geodety Kraju oraz kierującej Departamentem Nadzoru, Kontroli i Organizacji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej.

Czytaj więcej...o artykule Grażyna Kierznowska p.o. GGK