Narzędzia strony

GeoExpo w Lublinie

Sprzęt, oprogramowanie, szkolenia oraz drony to główne elementy prezentacji podczas trwających przez dwa dni (19-20 maja) targów GeoExpo w Lublinie. Wystawie towarzyszyły konferencje oraz wystawa zabytkowego sprzętu geodezyjnego. Patronat honorowy nad konferencją branżową objął Główny Geodeta Kraju. W prowadzonym głosowaniu zwiedzający wybrali interaktywną piaskownicę przygotowaną w Centralnym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej Kartograficznej.

Na stoisku Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii największym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna piaskownica, doceniona także przez zwiedzajacych. Dedykowana aplikacja pozwala na wizualizację zbudowanego w piasku modelu terenu. Całość uzupełnia warstwa wody, która spływa po zbudowanych w piaskownicy zboczach. Nie zabrakło także informacji o dostępnych materiałach państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Zwiedzający mają możliwość odbycia warsztatów prezentujących przeglądarkę map geoportalu. Na stosiku można poznać także produkty realizowanych przez urząd projektów oraz obecne działania prowadzone w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Na stosiku można było także zasady gry edukacyjnej kartografia. Najlepsi gracze otrzymywali zestawy kart.  

Ofertę uzupełnia prezentacja aplikacji EMUiA. Aplikację przygotowaną przez urząd dla samorządów prowadzących ewidencję miejscowości ulic i adresów na stoisku urzędu reklamuje strażak – twarz kampanii społecznej „Każdy adres jest ważny”.

W ciągu dwóch dni prezentacji stoisko urzędu odwiedziło ponad 500 osób.