Narzędzia strony

GIS DAY 2016

Już po raz 18 w Polsce, 16 listopada, obchodzony był Światowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej. Spotkania konferencje i prezentacje odbywały się w 19 miastach. Organizatorami obchodów były głównie szkoły i uczelnie, ale specjalne atrakcje dla najmłodszych miłośników map i geodezji przygotował także Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Główny Geodeta Kraju objął honorowy patronat nad wydarzeniami organizowanymi w Bydgoszczy, Wrocławiu oraz w Warszawie.

Pod hasłem „Bezpieczne dziś i jutro” w  Klubie Wojskowej Akademii Technicznej, 18 listopada (piątek) odbywają się obchody warszawskiej edycji popularnonaukowego święta Systemów Informacji Geograficznej - GIS w Stolicy.

To kolejna edycja imprezy, podczas której na uczestników czeka wiele interesujących i atrakcyjnych przedsięwzięć. W programie zaplanowane są m.in. wystąpienia ciekawych gości, którzy powiedzą o tym, jak GIS wykorzystuje się w wojsku, w zarządzaniu ryzykiem powodziowym, podczas ewakuacji, a także w wielu dziedzinach nauki. Oprócz tego Uczestnicy będą mogli wykazać się swoją wiedzą w licznych konkursach z cennymi nagrodami, a także wziąć udział w warsztatach. Do grona uczestników dołączą również sympatycy GIS’u z Liceów i Techników. Przygotowane dla nich specjalne zajęcia, wprowadzą ich w interesujący świat Systemów Informacji Geograficznej.

Poniżej publikujemy krótką fotorelację z obchodów GIS DAY w CODGiK-u.