Narzędzia strony

Nowe moduły w Portalu PZGiK

Od dziś (1 sierpnia br.) można korzystać z kolejnych usług na Portalu PZGiK. Serwis pozwala na składanie wniosków o udostępnienie danych z centralnej części państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Zapraszamy do korzystania z nowych modułów i zgłaszania opinii na temat funkcjonalności systemu. Wystarczy założyć konto w systemie i zamawiać dane jak w sklepie internetowym.

Obok dotychczas dostępnego modułu pozwalającego za na obsługę wniosków o  okresowy dostęp do usług systemu ASG-EUPOS można przesyłać wnioski o udostępnienie:

  • zintegrowanych kopii BDOT10k,
  • map topograficznych,
  • map tematycznych i specjalnych,
  • rejestru osnów,
  • ortofotomapy,
  • Numerycznego Modelu Terenu.

Portal PZGiK obsługuje płatności online. Dodatkowo na stronie serwisu można błyskawicznie zweryfikować numer posiadanej licencji. Za pośrednictwem serwisu użytkownicy mają także dostęp do danych zwolnionych z opłat. Informacje z rejestrów PRG, PRNG, BDOO, udostępniane są bez konieczności składania wniosku.

Od 1 kwietnia za pomocą portalu całkowicie automatycznie obsłużonych zostało ponad dwa tysiące wniosków o dostęp do usług systemu ASG-EUPOS. To prawie cztery razy więcej niż w wniosków przekazanych drogą tradycyjną. Korzystając z portalu wszelkie formalności z udostępnieniem danych załatwimy bez wychodzenia z domu. Indywidualne konto użytkownika pozwala na śledzenie realizacji wniosku.  

W przypadku pytań lub uwag dotyczących uruchomionych usług prosimy o kontakt Portalu prosimy o zgłoszenie na portal.pzgik@codgik.gov.pl  lub pod numerem telefonu 12 684 82 22.