2016

Lista stron

Dyskusja o regionalnych IIP

Wczoraj, 17 marca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego rozpoczęło się sympozjum pt. „Zasoby informacyjne i struktura regionalnych systemów informacji przestrzennej”. W obradach zorganizowanych przez Marszałka Województwa Mazowieckiego -Adama Struzika wzięli udział Witold Kołodziejski - sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Kazimierz Bujakowski - Główny Geodeta Kraju oraz Jerzy Gaździcki - Przewodniczący Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej.

Czytaj więcej...o artykule Dyskusja o regionalnych IIP

EuroSDR Award 2016

European Spatial Data Research Network (EuroSDR) ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską, która znacząco przyczyniła się do rozwoju nauki geoinformacji w zakresie krajowych map oraz katastru. Konkurs kierowany jest do doktorantów, którzy w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 lipca 2016 r. obronią pracę doktorską dotycząca wskazanych zagadnień. Termin składania dokumentów mija 31 sierpnia 2016 r. Zwycięzca konkursu

Czytaj więcej...o artykule EuroSDR Award 2016

Rusza ocena ofert w przetargu na pozyskanie danych wysokościowych

Znamy oferty złożone w pierwszym przetargu realizowanym w ramach projektu Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej. Dziś (12 lutego) w siedzibie GUGiK odbyło się otwarcie ofert w przetargu na „Pozyskanie danych wysokościowych”. Pozyskane metodą lotniczego skanowania laserowego dane uzupełnią informację o powierzchni kraju, która nie została zeskanowana w ramach projektu ISOK. Przedmiot zamówienia będzie realizowany na obszarze wszystkich województw, o łącznej

Czytaj więcej...o artykule Rusza ocena ofert w przetargu na pozyskanie danych wysokościowych

Aplikacja EMUiA na konwentach informatyków

Choć projekt TERYT 3 zakończył się w 2015 roku, to działania w zakresie Państwowego Rejestru Granic oraz aplikacji do prowadzenia Ewidencji Miejscowości Ulic i Adresów trwają nadal. Już niebawem zalety aplikacji będzie można poznać podczas cyklu konwentów dla informatyków organizowanych przez miesięcznik IT w Administracji. Najbliższe spotkanie odbędą się w marca w województwie małopolskim oraz dolnośląskim. Patronat nad całym cyklem

Czytaj więcej...o artykule Aplikacja EMUiA na konwentach informatyków

Otwarte konsultacje Programu realizacji zadań w dziedzinie geodezji i kartografii

Zapraszamy do zapoznania się oraz zgłaszania uwag do opracowanego w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii „Programu realizacji zadań w dziedzinie geodezji i kartografii na lata 2016-2025”. Program przedstawia koncepcję realizacji zadań publicznych organów SGiK, w ich kształcie ustalonym obecnie obowiązującymi przepisami oraz trendami rozwojowymi dotyczącymi nowych technologii w zakresie geodezji i kartografii.

Czytaj więcej...o artykule Otwarte konsultacje Programu realizacji zadań w dziedzinie geodezji i kartografii

Narada GGK z Geodetami Województw

Omówienie zasad aktualizacji BDOT10k było głównym tematem narady Głównego Geodety Kraju z Geodetami Województw, która odbyła się 4 lutego w siedzibie urzędu. Podczas spotkania zaprezentowane zostały mobilne systemy kartowania naziemnego i lotniczego.

Czytaj więcej...o artykule Narada GGK z Geodetami Województw

Stanowisko GUGiK w sprawie art. 57 Prawa budowlanego

Publikujemy stanowisko Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii w sprawie sposobu wykonywania art. 57 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane dotyczącego obowiązku sporządzania dokumentacji zawierającej informację o zgodności obiektu budowlanego z projektem. Treść stanowiska została uzgodniona z Głównym Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

Czytaj więcej...o artykule Stanowisko GUGiK w sprawie art. 57 Prawa budowlanego

Dialog techniczny w sprawie baz EGiB, BDOT500 oraz GESUT

W miniony piątek, 22 stycznia, w siedzibie urzędu odbyło się spotkanie w ramach dialogu technicznego ogłoszonego na dostosowanie bazy danych ewidencji gruntów i budynków do zgodności z modelem pojęciowym, określonym w rozporządzeniu w sprawie ewidencji gruntów i budynków, oraz utworzenie BDOT500 i inicjalnej powiatowej bazy GESUT.

Czytaj więcej...o artykule Dialog techniczny w sprawie baz EGiB, BDOT500 oraz GESUT

Aplikacja do walidacji plików xml i gml

Na stronie urzędu dostępna jest aplikacja do walidacji plików xml i gml. Walidator pozwala zweryfikować poprawność zawiadomień o zmianach danych EGiB generowanych w formacie XML oraz zbiorów danych EGiB generowanych w formacie GML.

Czytaj więcej...o artykule Aplikacja do walidacji plików xml i gml