2017

Lista stron

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wśród Liderów otwartości danych na portalu danepubliczne.gov.pl

Główny Urząd Geodezji i Kartografii jednym z pierwszych urzędów, który zapewnił dostęp do danych na najwyższym poziomie otwartości w 5-stopniowej skali. Udostępnione zostały dane z Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych w formacie RDF

Czytaj więcej...o artykule Główny Urząd Geodezji i Kartografii wśród Liderów otwartości danych na portalu danepubliczne.gov.pl

Konferencja kończąca projekt enviDMS

28 marca 2017 r. odbyła się konferencja kończąca projekt “Model bazy danych przestrzennych dotyczących środowiska przyrodniczego wraz z systemem zarządzania w aspekcie kartograficznych opracowań tematycznych” (enviDMS), w której wzięło udział około 130 uczestników. Celem konferencji było podsumowanie działań zrealizowanych w ramach projektu oraz przedstawienie głównych produktów projektu.

Czytaj więcej...o artykule Konferencja kończąca projekt enviDMS

Szkolenia enviDMS

Główny Geodeta Kraju uprzejmie zaprasza na szkolenia z wykorzystania oraz praktycznego zastosowania kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowych map hydrograficznych opracowanych w ramach Projektu enviDMS.

Czytaj więcej...o artykule Szkolenia enviDMS

Spotkanie Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej

W dniu 15 marca br. odbyło się spotkanie Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii, które miało charakter roboczej dyskusji dotyczącej organizacji pracy, podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz ustaleniu oczekiwań.

Czytaj więcej...o artykule Spotkanie Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej

Narada GGK z Geodetami Województw

W dniu 14 marca 2017 r. odbyło się spotkanie Głównego Geodety Kraju z Geodetami Województw oraz przedstawicielami Urzędów Marszałkowskich.

Czytaj więcej...o artykule Narada GGK z Geodetami Województw

enviDMS na Akademii Kartografii i Geoinformatyki

Główny Urząd Geodezji i Kartografii zaprasza do wzięcia udziału w konferencji podsumowującej projekt „Model bazy danych przestrzennych dotyczących środowiska przyrodniczego wraz z systemem zarządzania w aspekcie kartograficznych opracowań tematycznych” (enviDMS), która odbędzie się w dniu 28 marca br. w Hotelu im. Jana Pawła II, przy ulicy św. Idziego 2 we Wrocławiu.

Czytaj więcej...o artykule enviDMS na Akademii Kartografii i Geoinformatyki

Grażyna Kierznowska p.o. GGK

Z dniem 14 stycznia 2017 r. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, powierzyła pełnienie obowiązków Głównego Geodety Kraju p. Grażynie Kierznowskiej – pełniącej do tej pory obowiązki Zastępcy Głównego Geodety Kraju oraz kierującej Departamentem Nadzoru, Kontroli i Organizacji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej.

Czytaj więcej...o artykule Grażyna Kierznowska p.o. GGK

Aleksandra Jabłonowska zwolniona z pełnienia obowiązków GGK

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, z dniem 13 stycznia 2017 r. zwolniła p. Aleksandrę Jabłonowską z pełnienia obowiązków Głównego Geodety Kraju. Aleksandra Jabłonowska pełniła obowiązki GGK od dnia 4 sierpnia 2016 r. łącząc je z funkcją Dyrektora Departamentu Prawno - Legislacyjnego urzędu.

Czytaj więcej...o artykule Aleksandra Jabłonowska zwolniona z pełnienia obowiązków GGK

Zmiany kadrowe

W związku z odwołaniem w dniu 18 stycznia br. Adama Zozuli - Dyrektora Departamentu Geodezji, Kartografii oraz Systemów Informacji Geograficznej oraz Piotra Roze - Dyrektora Departamentu Informacji o Nieruchomościach w dniu 20 stycznia br. Michał Jasiński - Dyrektor Generalny w celu zapewnienia sprawnej pracy departamentów upoważnił Małgorzatę Brzezińską oraz Piotra Woźniaka do realizacji zadań odwołanych dyrektorów.

Czytaj więcej...o artykule Zmiany kadrowe

Zjazd delegatów stowarzyszenia EuroSDR w Warszawie

W dniach 31 maja-2 czerwca br. w Warszawie odbędzie się 130 Zjazd delegatów stowarzyszenia EuroSDR.

Czytaj więcej...o artykule Zjazd delegatów stowarzyszenia EuroSDR w Warszawie