Narzędzia strony

Awaryjne przełączenie usług systemu ASG-EUPOS

Informujemy, że w dniu 22.05.2017 r. (poniedziałek) o godz. 9:00 czasu lokalnego wystąpiła przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej  w centrum zarządzającym ASG-EUPOS w Katowicach co spowodowało  awarię routera. W celu zapewnienia dostępu do usług systemu  o godz. 09:30 czasu lokalnego nastąpiło przełączenie serwisów   do centrum zarządzającego systemu ASG-EUPOS w Warszawie.

Obecnie usługi czasu rzeczywistego są dostępne, jednak brak jest możliwości zamawiania usług poprzez portal PZGiK oraz nie działa strona internetowa systemu. Przywrócenie pełnej funkcjonalności systemu ASG-EUPOS nastąpi po wymianie routera i zsynchronizowaniu baz danych w obu centrach zarządzających.  Zakończenie prac przewidywane jest w dniu dzisiejszym w godzinach rannych.    
Ponadto, w przypadku korzystania z usług POZGEO i POZGEO D mogą pojawić się problemy z wysyłką danych obserwacyjnych, a także brak dostępu do zamówionych, a nie pobranych przed przełączeniem zbiorów danych.

W przypadku braku dostępu do danych lub jakichkolwiek utrudnień w dostępie do usług systemu ASG-EUPOS prosimy o telefoniczny kontakt z administratorami systemu ASG-EUPOS.


Przepraszamy bardzo za zaistniałe utrudnienia.