2017

Lista stron

O geodezji i kartografii na spotkaniu Prezesów ČÚZK i GUGiK

Na zaproszenie Prezesa ČÚZK (Czeskiego Urzędu Geodezji, Kartografii i Katastru) Karela Večeře 16 i 17 października 2017 r. przebywała w Pradze delegacja Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, której przewodniczyła Prezes GUGiK Grażyna Kierznowska. Spotkanie dotyczyło wymiany doświadczeń na temat bieżących prac podejmowanych w obu urzędach i wzajemnej współpracy.

Czytaj więcej...o artykule O geodezji i kartografii na spotkaniu Prezesów ČÚZK i GUGiK

GUGiK przekaże nieodpłatnie „Atlasy świata dla niewidomych i słabowidzących”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych (15 października) Główny Urząd Geodezji i Kartografii przekaże nieodpłatnie „Atlasy świata dla niewidomych i słabowidzących” zainteresowanym szkołom, ośrodkom szkolno-wychowawczym, fundacjom lub innym instytucjom wspomagającym naukę i rehabilitację osób niewidomych i słabowidzących.

Czytaj więcej...o artykule GUGiK przekaże nieodpłatnie „Atlasy świata dla niewidomych i słabowidzących”

Spotkanie geodetów i kartografów z Polski oraz Bośni i Hercegowiny

O doświadczeniach z wdrażania „digitalizacji i informatyzacji danych geodezyjnych i kartograficznych” rozmawiano 12 października w Krakowie. W spotkaniu z delegacją Rządu Federacji Bośni i Hercegowiny, której przewodniczył Dyrektor Biura Geodezji i Stosunków Własnościowych Željko Obradowić, wzięła udział Prezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii Grażyna Kierznowska.

Czytaj więcej...o artykule Spotkanie geodetów i kartografów z Polski oraz Bośni i Hercegowiny

Trwają konsultacje publiczne „ustawy inwestycyjnej”

Zgodnie z informacją Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa - Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego ("ustawa inwestycyjna") w dniu 20 września 2017 r. został skierowany do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji publicznych.

Czytaj więcej...o artykule Trwają konsultacje publiczne „ustawy inwestycyjnej”

Zmiany kadrowe

Z dniem 22 maja 2017 r. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, powołała Panią Grażynę Kierznowską na stanowisko Głównego Geodety Kraju.

Czytaj więcej...o artykule Zmiany kadrowe