Aktualności

Lista stron

15.06.2020 -- Nowe fotogrametryczne zdjęcia lotnicze z 2020 roku w PZGiK

Do Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego przyjęliśmy kolejne fotogrametryczne zdjęcia lotnicze z 2020 roku o terenowym rozmiarze piksela 5 cm dla obszaru gminy Piaseczno i miasta Sieradz oraz 25 cm dla części województw pomorskiego i wielkopolskiego. Przewidujemy, że pierwsze ortofotomapy opracowane przy wykorzystaniu tych zdjęć będą dostępne w PZGiK we wrześniu br. Na poniższej ilustracji prezentujemy obszar, dla którego dostępne

Czytaj więcej...o artykule 15.06.2020 -- Nowe fotogrametryczne zdjęcia lotnicze z 2020 roku w PZGiK

10.06.2020 -- GGK ponawia apel do Prezesa UODO o równe traktowanie serwisów rządowych i komercyjnych

W odpowiedzi na apel Głównego Geodety Kraju o równe traktowanie serwisów rządowych i komercyjnych Prezes UODO skierował do GGK enigmatyczne pismo, w którym stwierdza, że nie zaniechał działań, bo przeprowadził kontrolę w dwóch podmiotach, które odpłatnie udostępniają numery ksiąg wieczystych, a teraz od 3 lat czeka na wyniki śledztwa w tych sprawach.

Czytaj więcej...o artykule 10.06.2020 -- GGK ponawia apel do Prezesa UODO o równe traktowanie serwisów rządowych i komercyjnych

09.06.2020 -- GGK o zmianach w procesie inwestycyjno-budowlanym podczas wideokonferencji

Główny Geodeta Kraju dr hab. inż. Waldemar Izdebski tłumaczył znaczenie nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego podczas organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Polska Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wideokonferencji nt. regulacji prawnych dla przedsiębiorców. Po webinarze odpowiadał też na pytania widzów.

Czytaj więcej...o artykule 09.06.2020 -- GGK o zmianach w procesie inwestycyjno-budowlanym podczas wideokonferencji

09.06.2020 -- Testowe pobieranie danych ortofotomapy

Główny Urząd Geodezji i Kartografii uruchomił w serwisie www.geoportal.gov.pl nową warstwę, która umożliwia użytkownikom testowe pobieranie danych ortofotomapy. Dostęp do usługi znajduje się w grupie „Dane do pobrania”.

Czytaj więcej...o artykule 09.06.2020 -- Testowe pobieranie danych ortofotomapy