Strona główna

Aktualności

20.05.2019 -- Małopolska Prezydencja EZD – spotkanie w Tyńcu

„NIE MA PRZYSZŁOŚCI BEZ PRZESZŁOŚCI” – pod takim hasłem w opactwie Benedyktynów w Tyńcu odbywa się tegoroczne spotkanie urzędów wojewódzkich w ramach Prezydencji Elektronicznego Zarządzania Dokumentami. Główny Urząd Geodezji i Kartografii reprezentuje na nim Dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach Rafał Władziński, który przedstawia „Wykorzystanie danych przestrzennych w administracji publicznej”. W spotkaniu organizowanym przez Małopolski Urząd Wojewódzki biorą udział przedstawiciele ministerstw i urzędów centralnych aktywnie kształtujących usprawnienia w administracji w oparciu o systemy informatyczne.

Czytaj więcej o 20.05.2019 -- Małopolska Prezydencja EZD – spotkanie w Tyńcu

20.05.2019 -- Usługa ULDK z nowymi funkcjami

Od 20 maja 2019 r. usługa do lokalizacji działek ewidencyjnych ULDK została wyposażona w nowy interfejs oraz dodatkową funkcjonalność. W nowym interfejsie dotychczasowe funkcje lokalizacji działki przez identyfikator i współrzędne realizowane są przez zapytania GetParcelById oraz GetParcelByXY.

Czytaj więcej o 20.05.2019 -- Usługa ULDK z nowymi funkcjami

16.05.2019 -- Podstawowa Osnowa Wysokościowa dostępna do pobrania przez powiaty

W serwisie www.geoportal.gov.pl uruchomiono funkcjonalność umożliwiającą powiatom bezpośrednie pobieranie danych dotyczących podstawowej osnowy wysokościowej. Aby pobrać paczkę danych dla powiatu należy w grupie warstw „Dane do pobrania” włączyć widoczność warstwy „Podstawowa osnowa geodezyjna”,a następnie klikając lewym klawiszem myszy na obszarze wybranego powiatu rozwinąć kartę informacyjną, w której znajduje się link do pobierania danych.

Czytaj więcej o 16.05.2019 -- Podstawowa Osnowa Wysokościowa dostępna do pobrania przez powiaty

15.05.2019 -- Zachodniopomorskie z modelami budynków 3D w standardzie LOD1 już w Geoportalu

W serwisie geoportal.gov.pl w grupie warstw „Dane do pobrania” udostępniono modele budynków 3D w standardzie LoD1  dla województwa zachodniopomorskiego. Tym samym z Geoportalu można pobrać modele budynków 3D z całej Polski. Dla 10 województw dostępne są modele w standardzie LOD2, a dla pozostałych sześciu w standardzie LOD1.

Do tej pory pobrano dane z budynkami już 16.000 razy, a trzy najczęściej pobierane powiaty to:

  • Powiat Aleksandrowski 288 razy
  • Miasto Lublin 261
  • Miasto Warszawa 244

Szczegółowa statystyka jest dostępna na stronie: http://integracja.gugik.gov.pl/cgi-bin/ModeleBudynkow3D

Czytaj więcej o 15.05.2019 -- Zachodniopomorskie z modelami budynków 3D w standardzie LOD1 już w Geoportalu

Na skróty

Partnerzy