Strona główna

Aktualności

13.08.2020 -- Merytorycznie o znowelizowanym Prawie Geodezyjnym i Kartograficznym podczas wideokonferencji Głównego Geodety Kraju z Geodetami Powiatowymi

Przedstawieniem przez Głównego Geodetę Kraju dr hab. inż. Waldemara Izdebskiego odzwierciedlenia najważniejszych zmian w praktyce rozpoczęła się wideokonferencja z Geodetami Powiatowymi. Wzięli w niej także udział  Wojewódzcy Inspektorzy Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego oraz Kierownicy Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Ministerstwo Rozwoju reprezentowała Dyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji Pani Anita Kukawska. Podczas spotkania były omawiane główne zagadnienia związane z nowelizacją ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz niektórych innych ustaw. Główny Geodeta Kraju wraz z dyrektorami departamentów Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii odpowiadali na pytania dotyczące interpretacji nowych zapisów.

Czytaj więcej o 13.08.2020 -- Merytorycznie o znowelizowanym Prawie Geodezyjnym i Kartograficznym podczas wideokonferencji Głównego Geodety Kraju z Geodetami Powiatowymi

12.08.2020 -- Aktualizacja baz BDOT10k

W serwisie www.geoportal.gov.pl udostępniliśmy zaktualizowane w 2020 roku zbiory danych BDOT10k dla obszaru 7 powiatów:

- województwo podkarpackie: ropczycko-sędziszowski, strzyżowski, jasielski;

- województwo świętokrzyskie: konecki, jędrzejowski;

- województwo pomorskie: kartuski, bytowski.

Czytaj więcej o 12.08.2020 -- Aktualizacja baz BDOT10k

12.08.2020 -- Modyfikacja usługi „Ortofotomapa – w realizacji i planowana”

W serwisie geoportal.gov.pl zaktualizowaliśmy usługę  „Ortofotomapa – w realizacji i planowana” w sekcji „Monitoring pozyskiwania danych”. Jedną ze zmian jest podział realizowanych i planowanych prac na te przeprowadzane przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz inne podmioty.

Usługa została podzielona na części wyszczególniające prace planowane, realizowane oraz zakończone w bieżącym roku. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość zobaczenia pełnego cyklu wykonywanych prac w danym roku, począwszy od zaplanowania do udostępnienia danych poprzez usługi pobierania danych.

Oprócz tego są też dostępne warstwy przedstawiające plany na kolejne dwa lata.

Czytaj więcej o 12.08.2020 -- Modyfikacja usługi „Ortofotomapa – w realizacji i planowana”

11.08.2020 -- Siedemnasta i ostatnia część odpowiedzi na pytania zadane podczas wideokonferencji

Publikujemy siedemnastą i ostatnią już część odpowiedzi na pytania zadane podczas wideokonferencji poświęconej nowelizacji Prawa Geodezyjnego i Kartograficznego. Ze względu na udział w wideokonferencji blisko 1800 osób nie wszyscy mieli możliwość zadania ich osobiście, dlatego większość pytań przekazano pisemnie i teraz na nie odpowiadaliśmy. Poniżej odpowiedzi na ostatnie 10 pytań.

Czytaj więcej o 11.08.2020 -- Siedemnasta i ostatnia część odpowiedzi na pytania zadane podczas wideokonferencji

Na skróty

Partnerzy