Strona główna

Aktualności

18.04.2019 -- Modele budynków 3D w standardzie LOD1 dla województwa lubuskiego już w Geoportalu

W serwisie geoportal.gov.pl w grupie warstw „Dane do pobrania” jako kolejne udostępniono modele budynków 3D w standardzie LoD1  dla województwa lubuskiego.

Jest to już trzecie województwo, dla którego udostępniono modele w tym standardzie. Dane dla kolejnych województw są opracowywane.

Czytaj więcej o 18.04.2019 -- Modele budynków 3D w standardzie LOD1 dla województwa lubuskiego już w Geoportalu

17.04.2019 -- Spotkanie prezentujące projekt nowelizacji ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne

Serdecznie zapraszamy  na spotkanie, na którym będziemy wyjaśniać szczegółowe zapisy opublikowanego projektu nowelizacji ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Na spotkanie można zapisywać się przez formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie internetowej GUGiK http://www.gugik.gov.pl/urzad/konferencje,-spotkania .To bardzo ważna nowelizacja dla całego środowiska geodezyjnego i mamy nadzieję, że przedstawienie jej szczegółów oraz przeprowadzona dyskusja lepiej pozwoli Państwu zapoznać się z proponowanymi zmianami.

Czytaj więcej o 17.04.2019 -- Spotkanie prezentujące projekt nowelizacji ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne

17.04.2019 -- Spotkanie Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej

Podczas dzisiejszego spotkania Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, któremu przewodniczył Główny Geodeta Kraju Waldemar Izdebski.

Omówiono między innymi raport dotyczący rozwoju funkcjonalności serwisu geoportal.gov.pl i wzrostu dostępności danych i usług, które są tam publikowane. Przedstawiono także udogodnienia, jakie dla pracy administracji państwowej niesie za sobą uruchomienie usług Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów KIEG oraz Usługi Lokalizacji Działek – UIDK.

Czytaj więcej o 17.04.2019 -- Spotkanie Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej

16.04.2019 -- Spotkanie Głównego Geodety Kraju z Geodetami Województw

Na zaproszenie Głównego Geodety Kraju do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii przybyli dzisiaj Geodeci Województw. Omawiają między innymi projekt nowelizacji ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne, współpracę Służby Geodezyjnej w procesie prowadzenia bazy BDOT10k oraz zapoznają się z planami rozwoju serwisu goportal.gov.pl.

Czytaj więcej o 16.04.2019 -- Spotkanie Głównego Geodety Kraju z Geodetami Województw

Na skróty

Partnerzy